Property Transfers

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

•David Roger Barksdale to Brian D. an Julie R. Cook in District 4.

•John and Roselyn Moore to Paul Marshall in District 6.

•Jeffrey and Melissa White and others to Bradford K. and Tracy L. Dowdy in District 4.

•Andrea Buchanan to Andrea Buchanan.

•Kevin and Barbara Lane to Deborah R. and Anne E. Churchhill in District 6.

•Billy Joe Franch to Joshua M. French in District 16.

•Michael Matlock to Michael G. and Katherine G. Carter Matlock.

•Lori Carol Flynn to Carrie Lynn Cross in District 22.

•The Marshall E. Jones and Mary M. Jones Revocable Living Trust to Carrie Lynn Cross in District 4.

•Jimmy R. and Bettie Smothers to David S. Smith.

•Robert G. and Deborah B. Martin to William H. Jr. and Marcelle Aldredge in District 6.

•Steven and Joshua Spencer to Richard A. and Kimberlee A. Solarz in District 6.

•Kevin J. and Susan M. Wheatley and others to Jayna Kathryn Russell in District 11.

•Dustin Ray and Danielle L. Williams Wade to James S. Simmons in District 11.

•Tamara Lee Webb to Harry I. Evbuomwan in District 4.

•Brian Alan Edwards to Suzie P. Edwards in District 10.

•Clay Austin Cunningham to Kevin L. and Robin H. Hayes in District 11.

•James A. and Cynthia Denise Taylor to Brad and Cassandra Fuller in District 23.

•Michael A. and Janna L. Smith to Thomas and Alexis Rogers in District 16.

•Sue A. Whittle to Steven Guy and Michele Lynn Harn in District 13.

•James Ellis Colotta to Phil Joseph Gentile Jr. and others in District 4.

•HT&L, LLC to Harvel and Wilda Escue.

•Ernest and Scott Morris to Richard and Diane Forrest in District 7.

•James H. and Helen E. Blankenship to Vickie Gail Townsend and others in District 6.

•Jimmy Wade to Jason Wade in District 10.

•Johnnie Ruth Ingram to Donna G. Autry in District 2.

•Dakota Maurice and Amelia C. Jordan to Joseph R. and Morgan L. Morrissett in District 11.

•Paul S. Noles to Amy E. Noles in District 23.

•Ensley Dirtwork & Investment Properties, LLC to Brent and Kimberly Taylor in District 7.

•Liberty Methodist Church to Thomas and Jayma Lynch in District 9.

•Bettie B. Northcross to Karen Ann Van Zile in District 4.

•Jerry and Beckie R. McNeely to Donovan and Beth Markiewicz in District 20.

•Joshua Alvarez to Luis and Maalejandra Nava Macias in District 2.

•Anthony Thomas to Holly Jean Kirk in District 11.

•Roy Dale Mann and others to Roy Dale Mann and others in District 11.

•Denmark Farms, LLC to Scott R. and Canielle N. Jolman and others in District 7.

•Jackie A. Boyd to Roy O. and Jackie A. Boyd in District 10.

•Randy Albert and Betty Ann Seifert to Randy Albert and Betty Ann Seifert and others.

•Anthony Thomas to Holly Jean Kirk in District 11.

•Roy Dale Mann and others to Roy Dale Mann and others in District 11.

•Denmark Farm, LLC to Scott R. and Danielle N. Jolman and others in District 7.

•Jackie A. Boyd to Roy D. and Jackie A. Boyd in District 10.

•Randy Albert and Betty Ann Seifert to Randy Albert and Betty Ann Seifert and others.

•Larry R. and Ellen K. Wooley and others to Ryan Keith McDaniel in District 24.

•Shenia Hardy and others to William Allen Jr. and Jennifer A. Espey in District 5.

•Lou Jean and Earnest Brooks to Regina Brooks Thompson in District 15.

•Randle S. Williams to Randle S. Williams in District 16.

•Timothy and Megan Massey to Katie Moore.

•Michael Glynn and Christine Elaine McCown to Sharon Lynn Heller and Ronald Uwe Knudsen in District 6.

•Kevin P. and Dana Jill Robinson to Patricia Diane Kinman in District 22.

•Steven M. Chadwick to Jonathan D. and Tonya B. Grissom Tatroe in District 4.

•Kathryn S. Wilson to Cordilla J. Williams in District 16.

•Thomas and Joan Felice to Julia Lawrence.

•Sheila A. Broxson to Robert and Helen Redding and others.

•Joshua and Marty Haywood to Daniel L. Edwards and others in District 13.

•Rodney and Patricia Moore to Justin Taylor Longmire in District 24.

•Matthew G. Robinson to Kevin P. and Dana Jill Robinson in District 22.

•Jesse L. Townes to Andrew Wilson in District 4.

•Centennial Bank to Mike and Julie Mulligan in District 2.

•Ronald J. and Barbara J. Knuutila to Joey and Amy R. Jones to District 11.

•Ronald J. and Barbara J. Knuutila to Corey E. and Candace Todd in District 11.

•Spiridon L. and Sandi S. Roditis to Alec and Colby Akin in District 22.

•Deborah Kaye and Charles Armstrong Kyle to Delinda Ruth Tankersley and others.

•Elyease P. Watson to Billy Daniel Cooper and others.

•Thomas B. Trindad to Stanley L. Taylor.

•Jimmy W. and Brenda C. Pinson to Alan Guasta in District 23.

•Alan Guasta to Alan Guasta in District 23.

•Jonathan B. and Christopher Adam Kee to Drake and Jessica P. Whitworth in District 10.

•Alice G. Newton to Haley Hubble to District 11.

•Martin L. Jr. and Lisa A. Batte to Dustin Matney in District 16.

•Paul Timothy and Sherry Dale Epperson to Adam and Rhea Farmer in District 6.

•Carla Dale Champion and others to Michael E. Stafford and others in District 11.

•Nicholas Siler and others to Terry Ray Boane and others in District 4.

•Rhonda Harrell to Rhonda Harrell.

•Jan. R. and William H. Harrison to John W. Jr. and Sherrye Robinson in District 1.

•McKenzie Long Term Facility, LLC to McKenzie Propco LLC.

•Kathy Lynn Gray to Kenneth Dale Carson in District 11.

Related Posts

The Carroll County News-Leader is a full-service, premium newspaper and news website serving Carroll County, Tennessee. We take advantage of today’s digital technology to deliver you the news that matters to you in ways that are only possible in this platform and in print.

© Copyright 2021 

newsleaderonline.com, 84 Elks Lodge Rd. Huntingdon, TN